Kétféle anime rajongóhoz volt szerencsém eddigi pályafutásom alatt: aki még nem látta a Yakitate! Japan-t, és el sem tudja képzelni, hogy mi lehet a jó egy pékes animében, valamint aki már látta, és egészen magasra értékelte. Egyszer aztán csak megérett bennem az elhatározás, hogy nekifogjak kideríteni, mi is az igazság.
Körülbelül a harmadik részig tartott, mire rájöttem, hogy még pár órát a monitor előtt fogok ülni, és gyorsan elrohantam egy friss adag popcornért, ugyanis egyik kedvenc műfajommal sikerült találkoznom: ez egy sportanime. Természetesen a szó klasszikus értelmében a kenyérsütést nehezen lehet sportnak nevezni, mégis a sorozat tartalmazza a műfaj minden szokásos kellékét: a szereplők versenyről versenyre járnak, egyre erősebb ellenfelekkel megküzdve, hogy kiderüljön, ki süti a legfinomabb kenyeret. Majdnem mindenkinek van valamilyen speciális képessége is, amelyek még a sorozat elején inkább szimbólikusak, ám a vége felé egyre elborultabbak, garantálva, hogy leginkább a fiatalabb korosztály szórakozzon felhőtlenül.
Biztosítja ezt a főszereplő, Azuma Kazuma személye is, aki ugyan 16 évesnek van meghirdetve, de bőven nem néz ki annyinak. Minden álma az, hogy elkészítse a Japan-t, azt a kenyeret, amit a köztudottan rizsimádó japánok is előszeretettel fogyaszthatnak. Jelentkezik hát Japán egyik legnagyobb nevű pékségéhez, a Pantasia-hoz, és innentől kezdve nincs megállás a csúcsig.
Baljós előjel lehetett volna már a sorozat címe (pan = kenyér), mégis az egyes részek alatt többször feltűnő, elemi erővel büntető szóviccekre nem lehet felkészülni. Nem sok fájdalmasabb dolog van annál, amikor egy nagyon rossz japán humor sorokon keresztül van magyarázva angolul, hogy akadálytalanul pusztíthassa a mit sem sejtő néző agysejtjeit.
A gyerekeken, az elvakult sportanime-rajongókon, és a magukat viccekkel kínzó mazochistákon kívül még egy csoportnak tartogat érdekességeket a Yakitate!: nálunk is egyre többen művelik mostanában az otthoni kenyérsütést, mint hobbyt (illetve mint választ az egyre drágább és rosszabb minőségű bolti pékárura). Meglepő módon sokszor szinte kémiai részletekbe menő információkat és tippeket kaphatunk a kenyérsütéshez, úgyhogy nosza rajta, semmi akadálya, hogy mi is Azuma-kun nyomdokaiba léphessünk!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.